Jak zorganizować imprezę dla dzieci w stylu pirackim?

Jak zorganizować imprezę dla dzieci w stylu pirackim?
2015-07-15 00:14:55

Jeśli zastanawiasz się, jak ciekawie urządzić przyjęcie dla swojego dziecka, np. z okazji urodzin, świetnym pomysłem jest impreza w stylu pirackim. Jeżeli przygotujesz ją zgodnie z naszymi wskazówkami, możesz mieć pewność, że wszyscy uczestnicy zabawy będą zachwyceni! Pora wypłynąć na szerokie wody fantazji. Ahoj!

Przebrania

Dzieci uwielbiają się przebierać, dlatego też podstawą imprezy w pirackim stylu są oczywiście przebrania pirackie. Piracka chusta lub kapelusz, chroniący prze palącym słońcem na morzu, piracka przepaska na oko, wysokie buty i oczywiście pistolet lub miecz – nie może zabraknąć żadnego z tych elementów!

Dekoracje

Aby morski klimat unosił się w powietrzu, udekoruj mieszkanie lub ogród w pirackim stylu. W tym celu z pewnością przydadzą się balony – to nieodłączny element każdej imprezy. Czarnym markerem namaluj na nich trupią czaszkę ze skrzyżowanymi mieczami – symbol piratów i poprzyczepiaj w różnych miejscach na nitkach lub wstążkach. Kupując papierowe kubki, talerzyki i serwetki, wybierz te z morskimi motywami, np. w rybki lub ośmiornice. Słomki do napojów mogą być w kolorze złotym – w końcu każdy pirat lubuje się w szczerym złocie! Papierowe serwetki możesz złożyć w kształt statku, staną się świetną dekoracją stołu. W centralnym punkcie powieś przygotowaną wcześniej piracką flagę (białą farbą namaluj piracki herb na kawałku czarnej tkaniny). Dzięki niej wszyscy obecni będą wiedzieć na jaki okręt trafili! Nie zapomnij też o odpowiedniej muzyce. Dobrze dobrane melodie zbudują odpowiedni nastrój (ścieżka dźwiękowa z filmu "Piraci z Karaibów", "Morskie opowieści", "10 w skali Beauforta" itp.).

Pirackie menu

Także dania i przekąski, które przygotujesz powinny nawiązywać do tego, co jedli piraci. Wskazane są więc wszelkie ryby i owoce morza: śledzie w różnych odsłonach, pieczony pstrąg, sałatka z łososia, krewetki, małże czy też kalmary w cieście. Na przyjęciu może się jednak pojawić ktoś, kto nie będzie amatorem morskiego jedzenia, na wszelki wypadek przygotuj więc kilka standardowych przekąsek, np. kanapki. Udekoruj je miniaturowymi flagami z herbem pirackim (wykałaczka + kawałek czarnej tkaniny). A jeśli pojawi się tort, on także powinien nawiązywać do stylu imprezy. Ozdób go pirackimi świeczkami lub po prostu namaluj piracki okręt kremem lub bitą śmietaną.

Zabawy

Aby impreza była udana i dzieciaki nie nudziły się, musisz przygotować dla swoich piratów także ciekawe zabawy. Oto kilka propozycji:

  • Bitwa Morska. Niech dzieci podzielą się na dwie grupy. Na podłodze rozłóż dwa duże kartony (muszą być naprawdę spore, tak, aby w jednym zmieściło się kilkoro dzieci). Każdej grupie daj worek pełen papierowych kulek. Wraz z okrzykiem: „Wszyscy na pokład!” dzieci wskakują do pudeł i rozpoczyna się bitwa morska. Wygrywa drużyna, która na swoim pokładzie naliczy najmniej kulek. Wyspa skarbów. W rozmaitych zakamarkach poukrywaj różne przedmioty. Przygotuj mapę, na której zaznaczone będą miejsca, w których ukryte są skarby. Określ czas na poszukiwanie i do dzieła! Kto znajdzie najwięcej skarbów wygrywa worek złotych dukatów, czyli jakiś drobny upominek.
  • Gra w kości. Na pirackim statku nie może oczywiście zabraknąć gry w kości. Potrzebne Wam będą kubeczki w trzech różnych kolorach i kostka do gry. Schowaj kostkę pod jednym z odwróconych do góry dnem kubków i przesuwaj je tak szybko, by dzieci nie były pewne, pod którym z nich jest kostka. Wygrywa ten, kto prawidłowo odgadnie zagadkę.

Przebrania, dodatki do strojów i dekoracje (złote monety, skrzynie pirackie, przepaski na oczy, chusty pirackie itp.) znajdziecie wypożyczalni MegaStroje. Płyńcie z wiatrem! Ahoj!