„Dawno, dawno temu w odległej galaktyce...”, czyli impreza w tylu Star Wars

„Dawno, dawno temu w odległej galaktyce...”, czyli impreza w tylu Star Wars
2015-07-15 00:16:27

Trudno trafić na osobę, która nie widziała choć jednej części kultowych „Gwiezdnych wojen”. Ba! Jest tysiące miłośników tego filmu! Z pewnością więc znajdziesz ich wśród swoich znajomych i wspólnie uda Wam się urządzić przebieraną imprezę w stylu Star Wars.

Grunt to kostiumy

Podstawowymi elementami imprezy są odpowiednie przebrania. Pod tym linkiem znajdziecie wiele propozycji: http://megastroje.pl/product-page/wypozyczalnia-internetowa/postacie-z-filmow-i-bajek-wypozyczalnia-wysylkowa Dzięki nim, macie szansę poczuć się jak Darth Maul, Obi Wan Ken Obi, Anakin Skywalker, Księżniczka Leia czy też sam Lord Vader. Akcesoria do strojów, takie jak np. kosmiczny miecz świetlny, sprawią, że impreza stanie się jeszcze ciekawsza!

Kosmiczne dekoracje

Wystrój pomieszczenia, w którym będzie odbywać się impreza, powinien być kosmiczny. W tym celu można użyć złotych, srebrnych i niebieskich balonów oraz wszelkich gwiezdnych motywów. Balony poprzyczepiajmy w różnych miejscach, np. na lampie, drzwiach, zasłonach. Gwiazdy możemy wyciąć z błyszczącego, samoprzylepnego papieru i poprzyklejać tu i ówdzie. Efektownie będą wyglądały także girlandy z motywem z filmu lub po prostu z napisem Star Wars. Jeżeli nie uda nam się takich znaleźć w sklepie, możemy wykonać je samodzielnie. Wystarczy wyciąć kilka trójkątów z materiału lub papieru, markerem stworzyć na nich napisy lub rysunki i spinaczem przyczepić do sznurka lub wstążki. Taka ozdoba świetnie będzie się prezentować, np. rozwieszona nad stołem. Kosmicznego wyrazu nadadzą także szklane, przeźroczyste oraz metalowe naczynia: butelki i dzbanki z napojami oraz miski i miseczki, w których podamy sałatki i chipsy. Jedzenie, przede wszystkim to gorące, można podać na aluminiowych tackach – nie dość, że będą świetnie wpisywały się w styl imprezy, to jeszcze potrawa na dłużej pozostanie ciepła! Na stół, zamiast obrusa, położyć można srebrną folię. Z pewnością będzie prezentowała się bardzo efektownie. Świetnym pomysłem są także papierowe klosze, które pomalowane srebrnym sprayem i zwieszone pod sufitem imitować będą planety. Możecie też zawiesić gdzieś srebrne lampki, gdy je włączycie wokół zapanuje naprawdę kosmiczny klimat!

Menu dla gwiezdnych bohaterów

Na imprezę w stylu Gwiezdnych wojen nie musicie przygotowywać żadnych specjalnych dań. Powinniście natomiast przygotować specjalne etykiety dla każdej potrawy i wszystkich napojów ze starwarsowymi nazwami. Niech na stole pojawią się pastylki mocy, gwiezdny pył, napój Yody czy przekąski Ewoków.

Zabawy

Test na rycerza Jedi, test wiedzy o gwiezdnej galaktyce czy też prawdziwa, galaktyczna bitwa to atrakcje, które z pewnością przysporzą wiele radości. A jeśli macie konsole do gier, urządźcie turniej, najlepiej na dużym ekranie, oczywiście w Star Wars.

Niech moc będzie z Wami!