Kilka cennych porad, jak zorganizować niezapomniany wieczór panieński

Kilka cennych porad, jak zorganizować niezapomniany wieczór panieński
2015-07-15 00:18:39

Wieczór panieński to dla przyszłej panny młodej prawdopodobnie jedna z najważniejszych imprez w życiu, trzeba więc naprawdę wyjątkowo go przygotować. Pomysłów na to, jak zorganizować wieczór panieński jest mnóstwo. Grunt, by dobrać atrakcje zgodnie z preferencjami panny młodej.

W domu czy poza nim?

Impreza może się odbyć zarówno w mieszkaniu, jak i poza nim. Dobrym pomysłem jest również połączenie tych dwóch opcji. Jeśli zdecydujecie się świętować w domu, zadbajcie o odpowiedni wystrój pomieszczeń. Duże znaczenie odgrywa zawsze oświetlenie. Z pewnością sprawdzą się świece, czerwone lub różowe klosze na lampy czy też girlanda, czyli barwne, papierowe lampiony. Ważnymi atrybutami są też kolorowe balony i konfetti. Im bardziej fantazyjne będą dekoracje, tym lepiej. A jakie potrawy przygotować na wieczór panieński? Najlepiej coś specjalnego. W tym dniu wszystko musi być wyjątkowe! Na stole niech wylądują więc egzotyczne owoce, krewetki, pyszne desery i oczywiście kolorowe drinki.

Zabawę możecie urządzić także na mieście. Wyskoczcie na bilard, do spa lub udajcie się na rejs statkiem po rzece. Potem szybki make up i wyprawa do klubu, gdzie pole do popisu w zakresie zwariowanych (ostatnich przed zamążpójściem) wyczynów jest olbrzymie. Świetnym pomysłem jest również dalsza wyprawa, np. wypad w góry lub (przy trochę większym budżecie) nawet poza granice kraju. Na wycieczce może się przecież wiele wydarzyć!

 

Przebrania na wieczór panieński

 

Przebrania na wieczór panieński to niezwykle istotny element, nie może ich zabraknąć!. By pokreślić fakt, iż to ostatni łyk wolności panny młodej, możecie przebrać się np. za kolorowe hipiski. W takich wcieleniach będziecie mogły na wiele sobie pozwolić! A jeśli chcecie wyglądać seksownie, dobrym pomysłem będą stroje policjantek lub stroje pielęgniarek. W kwestii strojów zresztą, wasza wyobraźnia nie ma praktycznie żadnych ograniczeń, na rynku bowiem dostępne są tysiące różnych przebrań, począwszy od strojów w stylu bajkowym (Czerwony Kapturek, królewna Śnieżka, Pippi Pończoszanka, Smerfetka itp.), a na owocach, przedmiotach i zwierzętach skończywszy. Pamiętajcie jednak, że panna młoda musi jakoś wyróżniać się wśród was, to ona jest przecież gwiazdą wieczoru! Do strojów można również dopasować całą resztę, w ten sposób powstanie np. impreza w stylu lat 60. i 70. czy też hawajskim. Wiele śmiechu dostarczą z pewnością imprezowe gadżety: wąsy, okulary na patykach, maski, różki, korony czy też tabliczki z zabawnymi napisami, z którymi możecie pozować do zdjęć.

Pomysły na gry i zabawy na wieczór panieński

Zastanawiacie się jakie gry i zabawy na wieczór panieński wybrać? Jest ich wiele. Oto kilka wartych uwagi:

  • Test na przyszłą żonę. W ramach tej zabawy panna młoda musi zacerować skarpetkę, zawiązać krawat lub usmażyć kilka naleśników. Najlepiej, gdy te czynności będzie wykonywała już po wypiciu kilku siarczystych drinków!

  • Czy znasz swojego przyszłego męża? To zabawa, podczas której panna młoda będzie musiała wykazać się wiedzą na temat narzeczonego, odpowiadając na różne pytania, na które on sam wcześniej udzielił odpowiedzi. Żeby było ciekawiej, niech każda zła odpowiedź niesie ze sobą konsekwencję – szalone zadanie lub po prostu karny drink o podwyższonej mocy.

  • Zabawa wspomnieniami. Niech każda z uczestniczek imprezy opisze na karteczce wyjątkową chwilę spędzoną z panną młodą. Zapiski czytamy na głos, a panna młoda zgaduje, kto jest autorem poszczególnych. Karteczki z pewnością będą uroczą pamiątką na wiele lat.

  • Szalone koło. Do tej zabawy potrzebnych wam będzie kilka papierowych torebek. W każdej z nich niech znajdzie się jakiś przedmiot, mogą to być rzeczy codziennego użytku lub słodycze, np. szminka, grzebień, balsam do ciała, czekolada, banan itp. Włączamy muzykę i siadamy w kółku. Uczestniczki przekazują sobie jedną z torebek dopóki muzyka nie przestanie grać. Dziewczyna, u której torebka wyląduje wraz z końcem utworu oraz ta, która jej ją podała, wchodzą do środka kręgu. Obie muszą mieć zawiązane oczy. Jedna z dziewczyn wyciąga przedmiot z torebki i próbuje wykorzystać go na koleżance.

  • Zabawa z balonami z helem. Samo już wdychanie helu z pewnością zagwarantuje wam sporą dawkę śmiechu, a jeżeli balony połączycie jeszcze z konkretnymi zadaniami, np. wyrecytowaniem wiersza lub śpiewaniem, świetna zabawa gwarantowana!

Jeśli wykorzystacie tych kilka cenny rad, panna młoda i wszyscy goście z pewnością długo będą wspominać ten wieczór. Stroje i akcesoria idealne na tego rodzaju imprezę znajdziecie na naszej stronie (link).

P.S. Nie zapomnijcie o aparatach fotograficznych, by udokumentować wszystko, co się działo!

Dobrej zabawy!