Jak zorganizować imprezę w stylu egipskim?

Jak zorganizować imprezę w stylu egipskim?
2015-07-15 00:03:34

Egipcjanie doskonale wiedzieli, jak powinna wyglądać dobra impreza, dlaczego więc nie mielibyśmy zaczerpnąć czegoś z ich zabaw? Śmiało, urządźcie party w stylu egipskim. Z pewnością będzie gorąco!

Wystrój pomieszczenia

Jeśli Wasza egipska impreza ma się odbyć w domu, muście zadbać o odpowiedni wystrój. Wystarczy trochę wyobraźni, a wszyscy goście będą czuli się, jakby przenieśli się w czasie. Jeśli macie w domu palmy, warto je wyeksponować, w końcu to rośliny, które bezpośrednio kojarzą się z Egiptem. Przydadzą się też wszelkie figurki piramid i kotów – zwierząt uważanych przez Egipcjan za święte. Ściany możecie ozdobić, przyczepiając do nich kawałki kartonów lub tkanin z wcześniej przygotowanymi malowidłami. Malowidła te muszą nawiązywać stylem do tych z egipskich świątyń. Możecie zapalić też aromatyczne kadzidełka lub olejki eteryczne. Niech dom wypełnią orientalne zapachy. Do tego odpowiednie oświetlenie – czerwone klosze lub lampiony i świece. Jeśli któryś z zaproszonych gości ma bęben lub ukulele, niech zabierze je ze sobą! Dzięki tego typu instrumentom, dźwięki rodem z Egiptu dopełnią klimat imprezy.

Stroje w stylu egipskim

Na takiej imprezie nie może zabraknąć odpowiednich przebrań. Niech na egipskim przyjęciu zjawią się Egipcjanie i Egipcjanki, faraon, mumia, wikingowie, cesarze i gladiatorzy. Swoją obecnością mogą zaszczycić zebranych także postaci z mitologi: Zeus, Centurion, Cyklop czy Minotaur. Z pewnością przydadzą Wam się także różne gadżety do strojów: hełmy, tarcze, miecze, nakrycia głowy, maski, wieńce laurowe, opaski egipskie i oczywiście rzymskie sandały.

Zabawy

Jeśli ma być po egipsku, to pod każdym względem! Mamy więc dla Was także kilka pomysłów na gry i zabawy na imprezę w stylu egipskim.

  • Mumia. Podzielcie się na dwie drużyny. Obie grupy otrzymują rolkę papieru toaletowego. Niech każda z drużyn wytypuje jedną osobę, która odegra mumię. Zadanie polega na jak najszybszym owinięciu mumii papierem. Wygrywa grupa, która zrobi to pierwsza.
  • Układanie piramidy na czas. Do tej zabawy potrzebne wam będą klocki LEGO. Także i w tym przypadku należy podzielić się na dwie grupy. Każda z drużyn musi jak najszybciej ułożyć z klocków imponującą piramidę. Kto pierwszy, ten lepszy!
  • Taniec brzucha z chustą. Niech z głośników popłynie jakaś orientalna muzyka, a każdy z uczestników imprezy niech weźmie w dłonie dużą, prostokątna chustę. Odsłaniamy brzuchy i tańczymy (panowie także!). Im więcej ekspresji włożymy w taniec, tym lepiej!
  • Palenie sziszy. Usiądźcie na podłodze, tworząc okręg i zapalcie fajkę wodną. Palenie sziszy to w Egipcie tradycja sięgająca setek lat.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym poradom, Wasz wieczór egipski przejdzie do historii. Udanej zabawy!<

P.S. Po wszelkie egipskie przebrania i akcesoria do strojów zgłaszajcie się do naszej wypożyczalni.