Jak wykonać lampion z dyni na Halloween?

Jak wykonać lampion z dyni na Halloween?
2016-10-20 16:41:53

Lampion wykonany z dyni jest najbardziej charakterystyczną dekoracją podczas Halloween. Przygotowanie lampionu z dyni nie wymaga szczególnych umiejętności czy precyzji – potrzebna jest odrobina dobrych chęci i czas. Zapewniamy, iż wykonywanie lampionu z dyni to doskonała zabawa oraz wspólne zajęcie, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. ŻYCZYMY MIŁEJ ZABAWY!

Co będzie nam potrzebne do wykonania lampionu?• Dynia (dowolna wielkość i kształt – Uwaga! Duża dynia jest lepsza, gdyż świeczka nie będzie jej przypalać, wówczas dynia dłużej postoi)
• Nóż do nacinania dyni (najlepiej mały lub średni)
• Łyżka duża
• Ołówek do zaznaczania wzoru (może być pisak lub igła)
• Świeczki (podgrzewacze)

Instrukcja krok po kroku jak wykonać lampion:

1. Na czubku dyni w miejscu gdzie jest ogonek rysujemy okrąg (może być też inny kształt), który ułatwi nam cięcie dyni. Wielkość otworu powinna być taka, aby można było włożyć rękę.2. Nacinamy dynię według zaznaczonej linii.3. Wyciągamy wycięte koło, które posłuży nam za pokrywkę. Odcinamy miąższ i pestki.

    

4. Usuwamy ze środka dyni miąższ i pestki dużą łyżką. Środek dyni powinien być pusty i gładki.5. Rysujemy wzór oczu, nosa i ust (Można również przykleić szablon taśmą i przenieść go na dynię robiąc dziurki).6. Wycinamy wzór według zaznaczonych linii. Po wycięciu wzoru ponownie czyścimy wnętrze dyni z resztek.7. W środkowej części na dnie dyni wydrążamy mały rowek i umieszczamy w nim świeczkę.

    


… I LAMPION GOTOWY!
Ciekawostka!


Przecierając olejem brzegi w wyciętych miejscach sprawimy, że dynia będzie dłużej wyglądała świeżo. Dodatkowo jeżeli natrzemy wycięte miejsca i dno dyni np. cynamonem lub imbirem – lampion będzie pięknie pachniał, kiedy świeczka będzie się paliła.