Impreza w stylu starożytnym. Kilka wskazówek, jak ją przygotować.

Impreza w stylu starożytnym. Kilka wskazówek, jak ją przygotować.
2015-07-14 23:52:24

Lubicie greckie lub rzymskie klimaty? Jeśli tak, ten pomysł na imprezę z pewnością przypadnie Wam do gustu.

Pyszne greckie sałatki, czarne i zielone oliwki, owoce morza, a do tego nastrojowa muzyka: dźwięki harfy, fanfary, śpiew chóralny i oczywiście odpowiednie stroje, nawiązujące do czasów starożytnych. Niech Twoi goście przeniosą się w czasie i na chwilę zapomną o przyziemnych obowiązkach.

Biesiada

Centralnym miejscem spotkania powinien być długi, sporych rozmiarów stół, na którym zmieści się dużo pysznego jedzenia. To właśnie przy takim stole powinna trwać biesiada, jak podczas prawdziwych rzymskich i greckich uczt. Na nim niech znajdą się różne mięsiwa, pieczone, nadziewane warzywa (bakłażany, cukinie), owoce morza w różnej postaci, grubo pokrojone plastry sera feta, skropione oliwą i posypane ziołami, patery z owocami, suszone figi i daktyle. A do tego wszystkiego świeży chleb i greckie bagietki. Oczywiście nie może zabraknąć boskiego nektaru – wina, które wprawi wszystkich gości w iście biesiadny nastrój!

Dekoracje i stroje

Wprowadź nieco starożytnego klimatu do wnętrza, w którym będziecie imprezować. Przydadzą się wszelkie puchary, zielone gałązki np. jemioły, które możesz powiesić w różnych miejscach i udekorować nimi stół. Przyda się kilka białych prześcieradeł, którymi możesz poprzykrywać meble oraz wszelkie figurki przypominające te starożytne. Na stole mogą pojawić się srebrne misy z wodą do obmywania rąk, złote tace i kielichy, a kawałki płótna niech zastąpią papierowe serwetki. Nie zapomnij także o świecach! One zawsze budują niezwykłą atmosferę. Nie tylko wnętrze, ale i sami goście powinni wyglądać jak starożytni Rzymianie lub Grecy. Kupcie lub wypożyczcie więc odpowiednie przebrania: stroje Rzymian i Rzymianek, przebrania starożytnych władców, miecze, hełmy rzymskie czy też wieńce laurowe.

Zabawy

Urządźcie walki gladiatorów, rzymską dysputę na filozoficzne tematy, a greckie tancerki niech wykonają taniec brzucha. Część z biesiadników może nawet odegrać jakąś historyczną scenkę. Na takiej imprezie nikt nie będzie się nudził.

Pamiętajcie: na starożytnej imprezie zabawa musi być naprawdę rozpustna, w końcu w takiej lubowali się starożytni Grecy i Rzymianie!

Wszelkie akcesoria i przebrania na imprezę w stylu starożytnym znajdziecie w naszej wypożyczalni