Impreza dla dzieci w stylu Dzikiego Zachodu. Jak ją urządzić, by zachwycić wszystkich małych gości?

Impreza dla dzieci w stylu Dzikiego Zachodu. Jak ją urządzić, by zachwycić wszystkich małych gości?
2015-07-15 00:11:17

Po pierwsze: stroje

Pierwszym, podstawowym punktem każdej imprezy tematycznej są przebrania, każdy z obecnych musi więc mieć na sobie strój rodem z Dzikiego Zachodu. Niech dzieciaki wyposażą się w przebrania kowbojów i kowbojek, Indian i szeryfów. Nie może zabraknąć także podstawowych akcesoriów, takich jak rewolwery, kowbojskie kapelusze i chusty. Możesz też zaopatrzyć się w farbki do malowania twarzy i wszystkie dzieci odpowiednio ucharakteryzować, z pewnością będą zachwycone!

Po drugie: odpowiedni klimat

Budowanie odpowiedniego klimatu możesz rozpocząć już na etapie przygotowywania zaproszeń na przyjęcie. Niech to nie będą zwykłe zaproszenia, tylko takie w iście kowbojskim stylu. Możesz przygotować je razem z dzieckiem lub kupić gotowe. Wybierając tę pierwszą opcję, pamiętajcie, by odpowiednio wystylizować tekst np.:

Kowboj …..(imię dziecka)..... zaprasza dzielnego i nieustraszonego …..(imię gościa)..... na wyprawę po złoto.

lub też:

Groźny przestępca Harry Jednoręki uciekł z więzienia. Szeryf …..(imię dziecka)..... nakazuje kowbojowi ….....(imię gościa)....... stawić się dnia .... o godz. ….. w …..(miejsce imprezy)..... w celu wspólnego schwytania groźnego bandyty.

Na zaproszeniu koniecznie narysujcie lub przyklejcie wyciętą ze złotego lub srebrnego papieru gwiazdę szeryfa. Możecie także namalować inne atrybuty kowbojskie.

Aby zaproszone na imprezę dzieciaki poczuły się jak na Dzikim Zachodzie, musisz zadbać również o odpowiedni wystrój pomieszczenia. Przydadzą się wszelkie kaktusy, zarówno małe i duże, które można poustawiać w różnych częściach domu. Dzięki nim, dom będzie wyglądał jak dzika preria. Do tego oczywiście balony i serpentyny – nie może ich zabraknąć na żadnym przyjęciu. Najlepiej, by zawierały w sobie jakiś pasujący do tematu imprezy motyw, np. gwiazdki lub wizerunki zwierząt (konie, krowy) lub odpowiedni kolor – kowboje uwielbiają złoto! Udekoruj także stół. Wykorzystaj papierowe serwetki w gwiazdki, złote słomki do napojów i papierowe talerzyki oraz kubeczki z motywami Dzikiego Zachodu.

Oczywiście nie zapomnij o odpowiedniej muzyce. Z głośników może płynąć country lub ścieżki dźwiękowe z filmów o Dzikim Zachodzie.

Po trzecie: dzikie harce i zabawy

Mamy dla Ciebie również kilka pomysłów na zabawy, podczas których każdy mały kowboj będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności zręcznościowe i przetestować własną odwagę i spryt.

  • Rzut kapeluszem. To zabawa, która polega na celnym rzucie z oddali kowbojskim kapeluszem tak, by trafił on dokładnie na głowę drugiego kowboja.
  • Przeciąganie liny. Podzielone na 2 grupy dzieci stoją naprzeciw siebie. Każda z drużyn trzyma linę, do której (na samym środku) przywiązujemy wstążkę lub balon. Wygrywa drużyna, która jako pierwsza przeciągnie balon na swoją stronę.
  • Lasso. Do tej zabawy także potrzebna będzie lina. Na jej końcu robimy pętlę. Przygotowujemy krzesło, które odegra rolę dzikiego rumaka. Trudność polega na zarzuceniu na niego lassa z drugiego końca pokoju.Płukanie złota. Przygotuj kilka głębokich pojemników i nasyp do nich piasku. W piasku ukryj np. małowartościowy pierścionek lub inne niewielkich rozmiarów przedmioty. (najlepiej w złotym kolorze). Przy pomocy sitka, w określonym czasie, dzieciaki muszą odnaleźć w piasku „złoto”. Ten komu się to uda, może w nagrodę otrzymać jakiś drobny upominek, np. czekoladę.

Jesteśmy pewni, że jeśli zastosujesz się do naszych wskazówek, wszystkie zaproszone na przyjęcie dzieci na długo zapamiętają ten dzień. Akcesoria i przebrania na imprezę w stylu Dzikiego Zachodu znajdziesz w naszym sklepie.